Domyślny tytuł

Luty 18, 2017

Whisky zazwyczaj stosowane jest jako istotny trunek pity przez gangsterów czy biznesmenów. Ewentualnie pokerowych graczy. Kompanem szklaneczki z whisky istnieje też cygaro. To wszystko sprawia, że whisky stosowana jest trochę jako trunek dla ludzi.

Obecnej sprawy głównie odpowiedzialny jest pogląd, że wymieszanie wódkę z czymkolwiek innym niż odrobina mało mineralizowanej wody jest zbeszczeszczeniem trudów wielu pokoleń wytwórców whisky. Whisky odstrasza jeszcze dużą ilością alkoholu oraz wyjątkowym także niezwykle silnym smakiem. Należy wspominać o tym, że whisky pije się zupełnie odwrotnie niż średnie w Polsce wysokoprocentowe alkohole i wykonywa ona zwykle do powolnej degustacji niż upijania się.

Wbrew protestom wielu koneserów whisky prawdopodobnie żyć nakładane na dużo nowych sposobów, wykorzystanie jakich potrafi pozwolić by i osoby mogły docenić szlachetny smak tego trunku. Że to stanowić zarówno ciekawym systemem na oswojenie się ze dodatkiem czystej whisky.

Pierwszym krokiem może żyć otwarcie likierów powstałych na podstawie whisky. Likiery te mają zazwyczaj około 17 % alkoholu, nie są więc przesadnie mocne. Niezwykle poszukiwanym likierem jest Irish Cream wykonywany na podstawie whiskey irlandzkiej. Likiery mogą stanowić pite z dodatkiem lodu bądź bez.

Kolejnym projektem jest otwarcie whisky połączonej z colą. Schłodzona lodem, słodka cola jest w pas ukryć mocny smak whisky pozostawiając jedynie specyficzny aromat, który powinien przypaść paniom do smaku. Do takiej kombinacji doskonale przydaje się blended whisky, jak np. Ballantine’s. Drinki z colą przypadną do poziomu także panom.

Jako, że wiele kobiet lubi rzeczy owocowe, sposobem na whisky pewno stanowić wymienienie jej z jednym sokiem. Do największych połączeń należy whisky z wyciągiem z czarnej porzeczki, pomarańczy lub jabłek.

Bardzo przydatnym powodem dla rozpoczęcia przygody z whisky jest wymienienie jej z wodą gazowaną z lodem. Rozcieńcza to alkohol, oraz jego smak staje się bardziej życzliwy i jaśniejszy do przełknięcia przez damy do niego nienawykłe.

Whisky można pić również na środek amerykański. W USA posługuje się ją zwykle po prostu na kostkach lodu. Najłatwiejsza do obecnego stanowi dokładnie jest amerykańska whiskey, czyli bourbon.

Podane powyżej sposoby pozwolą na oswojenie się ze specyfiką whisky oraz na zasmakowanie w ostatnim wysokim alkoholu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.