Domyślny tytuł

Luty 18, 2017

Whisky zazwyczaj kojarzone jest jako istotny trunek pity przez gangsterów czy biznesmenów. Ewentualnie pokerowych graczy. Kompanem szklaneczki z whisky istnieje również cygaro. To wszystko sprawia, że whisky kojarzona jest trochę jako trunek dla mężczyzn.

Tej rzeczy głównie winny jest pogląd, że wymieszanie wódkę z czymś innym niż odrobina mało mineralizowanej wody jest zbeszczeszczeniem trudów wielu pokoleń wytwórców whisky. Whisky odstrasza oraz wielką zawartością alkoholu i indywidualnym a niezwykle prostym smakiem. Należy mieć o tym, że whisky pije się zupełnie odmiennie niż zwykłe w Polsce wysokoprocentowe alkohole i jest ona najbardziej do powolnej degustacji niż upijania się.

Wbrew protestom wielu koneserów whisky pewno żyć przekazywane na wiele innych rodzajów, wykorzystanie jakich potrafi dać by i kobiety mogły docenić szlachetny smak tego alkoholu. Widać więc istnieć oraz świetnym środkiem na oswojenie się ze smakiem dobrej whisky.

Pierwszym krokiem że być spróbowanie likierów powstałych na podstawie whisky. Likiery te mają zazwyczaj około 17 % alkoholu, nie są więc przesadnie mocne. Niezwykle ciekawym likierem jest Irish Cream wykonywany na bazie whiskey irlandzkiej. Likiery potrafią być pite z dodatkiem lodu lub bez.

Nowym pomysłem jest otwarcie whisky połączonej z colą. Schłodzona lodem, słodka cola jest w stanie ukryć mocny smak whisky pozostawiając jedynie specyficzny aromat, który powinien przypaść paniom do rodzaju. Do takiej kombinacji idealnie kształtuje się blended whisky, jak np. Ballantine’s. Drinki z colą przypadną do rodzaju także panom.

Jako, że dużo kobiet lubi rzeczy owocowe, środkiem na whisky pewno żyć połączenie jej z wszelkim sokiem. Do najciekawszych połączeń należy whisky z wyciągiem z czarnej porzeczki, pomarańczy czy jabłek.

Dużo delikatnym początkiem dla rozpoczęcia przygody z whisky jest wymieszanie jej z wodą gazowaną z lodem. Rozcieńcza to trunek, a jego smak zatrzymuje się bardziej zwiewny i popularniejszy do przełknięcia przez damy do niego nienawykłe.

Whisky można pić więcej na rodzaj amerykański. W USA podaje się ją zawsze po prostu na kostkach lodu. Najłatwiejsza do tegoż istnieje zapewne jest amerykańska whiskey, czyli bourbon.

Podane powyżej zabiegi zezwalają na oswojenie się ze specyfiką whisky i na zasmakowanie w niniejszym wytwornym alkoholu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.